czwartek, 21 września 2017

Czy warto adoptować świnię...

" Eshter the wonder pig " autorstwa Steva Jenkinsa to krótka historia o tym jak dwóch facetów niechcący adoptowało świnię, w wyniku czego zostali wegetarianami oraz musieli zmienić miejsce zamieszkania. A wszystko dlatego, że jeden z mich jest lekkomyślny i naiwny. Zdaje sobie sprawę, że nie powinien, ale jest jak dziecko, które nie chce przestać się bawić. Potem oczekuje, że ktoś mu pomoże sprzątnąć bałagan, którego narobił i wszystko wybaczy w imię miłości, a na koniec postanawia opisać to na facebook'u i w książce i jeszcze na tym zarabia.
Dzięki niespodziewanej adopcji Eshter the pig dostała życie jakiego nie byłaby w stanie sobie wymarzyć, nawet gdyby umiała to robić. A my dostaliśmy do rąk krótką książeczkę, która porusza rozmaite aspekty z życia świni od fizjologii po zaskakującą inteligencję i uczuciowość i wyjaśnia dlaczego nie warto świni hodować w domu. Na koniec autorzy dorzucają garść przepisów na dania bez wieprzowiny.
" Esther the wonder Pig " to sympatyczna historyjka dzięki której możemy poznać świnię z zupełnie innej perspektywy niż ta z okolic chlewika. Ale jest to też opowiadanie o tym, że jedna istota może zupełnie zmienić nasze życie, w tym wypadku zdecydowanie na lepsze.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz